środa, 27 grudnia 2017

Poznaj włosy indyjskie -używane przez światowach lideròw w przedłużaniu włosòw

Włosy indyjskie – co jest w nich godnego uwagi?
O włosach indyjskich można powiedzieć wiele ciekawych rzeczy. A warto zacząć od tego, że spora część z nich pochodzi z rytualnego obcięcia. Aby taka „ofiara” została przyjęta, włosy muszą być piękne, mocne i zdrowe. Nie chcemy oczywiście odgrywać roli bóstw przyjmujących ofiary, ale to świetny znak dla wszystkich was, które czekacie na ofertę naprawdę zadbanych pasemek.
indian
Natura robi swoje
Przede wszystkim pamiętaj, że mówimy o naturalnych włosach. Może i nie wygląda, ale są mocniejsze, trwalsze i odporniejsze niż jakiekolwiek sztuczne. To ważny argument – wybierając włosy indyjskie, decydujesz się bowiem na fryzurę wiatro-, wodo-, mrozo- i skwaroodporną, jeśli tylko o nią zadbasz. Są to włosy, które z powodzeniem wytrzymają suszenie, a nawet prostowanie lub podkręcanie. I tak nie zalecamy tych zabiegów nawet na własnych włosach, ale jeśli chcesz mieć pewność, że dodatkowe pasemka przetrzymają takie modelowanie, to indyjskie włosy będą znakomitym wyborem.

Jakość
Nikt nie umie w zasadzie powiedzieć, dlaczego włosy indyjskie są wysokiej jakości. Umiemy opisać, co je charakteryzuje: grubość, połysk, równa powierzchnia, brak złamań i tak dalej, ale nie wiemy, czy to wynik tylko genów, czy może szczególnej dbałości o zdrowie włosów.W Indiach kobiety nie używają tyle chemicznych środkòw do pielęgnacji włosòw co w Europie.
Efekt jednak jest ten sam: bez względu na to, jaki katalog wpadnie ci w ręce, na pewno indyjskie włosy będą sklasyfikowane jako jedne z najlepszych i najpiękniejszych.Światowe najdroższe marki takie jak Great Lenghts używają tylko indyjskich włosòw.
Mało tego – wysoko znajdą się nie tylko dziewicze włosy, ale także „drugie”, które nawet mimo koloryzacji lub pewnych mikrouszkodzeń są piękniejsze niż większość włosów z innych stron świata.

Naturalny wygląd
Włosy indyjskie z zadziwiającą łatwością zmieszają się z twoimi naturalnymi włosami.Są też bardzo podobne strukturą do włosòw Europejek. Zgoda – trzeba dobrać kolor, długość i jeszcze odpowiednio zamocować pasemka, ale jeśli zrobi to fryzjer, który zna się na rzeczy, to prawdopodobnie nikt nie domyśli się, że część z bujniejszej już fryzury to doczepione indyjskie pasemka. Jedna rzecz, która nie dla wszystkich z Was jest naturalna, to zerowa tendencja do splątań-naturalna łuska włosa jest zachowana. Jak się nad tym zastanowić, to dzięki tej cesze, fryzura może wyglądać na zdrowszą, a i twoje włosy odzyskają nieco wigoru, jeśli przestaną się plątać.

Trwałość ponad normę
Dzięki temu, że indyjskie włosy mają bardzo ciasno przylegające łuski i są zdrowe, nie trzeba ich sztucznie nabłyszczać ani pokrywać silikonem, co robi się czasem z naturalnymi włosami innych typów. A ponieważ taka chemia dość poważnie uszkadza strukturę włosów, to indyjskie są po prostu trwalsze. Nie wymagają przy tym żadnej szczególnej pielęgnacji – po prostu są naturalnie piękne i niezniszczone w procesie przygotowania.
Przy okazji warto wspomnieć, że właśnie silikony odpowiadają za trudności w układaniu niektórych pasemek. Pozbywając się tej paskudnej chemii, możesz sobie sporo ułatwić – układanie włosów, ich rozczesywanie, modelowanie, a nawet farbowanie, jeśli tylko masz taką ochotę, będzie znacznie prostsze.

Podsumowanie
Powodów wyższości włosów indyjskich jest więcej, niż udało się wymienić. Najlepiej jednak będzie po prostu takie obejrzeć – wtedy zrozumiesz, że nie wszystko, co widać, daje się opisać. To po prostu bardzo wysokiej jakości pasemka, które znakomicie nadają się do przedłużania i zagęszczania, a na jaką cechę nie spojrzeć, okazuje się, że są to włosy zupełnie wyjątkowe. Niewiele jest innych gatunków włosów, które w ogóle indyjskim mogą dorównać.
Włosy indyjskie są doskonałą alternatywą dla pań,ktòre szukają włosòw trwalszych niż europejskie a nie chcą wydawać fortuny na włosy słowiańskie VIRGIN w kitce,ktòrych cena za przedłużenie całej głowy jest liczona w tysiącach złotych.
w naszej ofercie mamy indyjskie pasmy TAPE ON metoda kanapkowa
blog 2

wtorek, 3 października 2017

Jak prawidłowo umyć przedłużane włosy?dowiesz się dlaczego przy nieprawidłowym myciu możesz zniszczyć nawet najlepszej jakości włosy.

Mycie przedłużanych włosów – nietrudne i bardzo ważne
Przedłużane włosy nie wymagają żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych – w zasadzie samo regularne mycie najczęściej zupełnie wystarcza, aby włosy wyglądały doskonale. Jednak nie każde mycie. Trzeba wiedzieć, jak to zrobić, żeby efekt był idealny.

Czesanie przed myciem
Jeśli wcześniej nie nosiłaś przedłużanych ani zagęszczanych włosów, to może być dla Ciebie nowością. Tymczasem warto tę zasadę zapamiętać i stosować również po zdjęciu pasemek, ale zanim to nastąpi, trzeba konieczność czesania przed myciem traktować jako zalecenie absolutnie podstawowe.
Chodzi o to, aby, zanim jeszcze zmoczy się włosy, usunąć nawet drobne splątania. Na mokro włosy będą rozczesywały się gorzej i jeśli gdzieś nie będą rozczesane, to mogą później przysporzyć wielkich problemów.

Nic na odczepnego!
Wiele z nas ma paskudny zwyczaj mycia włosów „na szybko”, ot nachylamy się nad wanną i myjemy głowę. W przypadku własnych włosów jest to niezalecane, ale już przy przydłużanych – absolutnie zabronione. Włosy powinny być stopniowo zwilżane i zawsze należy robić to, stojąc. Dzięki temu nie skołtunią się od szybko płynącej wody i będą się naturalnie układały, co pozwala je łatwiej umyć i ułożyć.
Można dokupić podpórkę pod głowę do wanny – wtedy da się całą procedurę trochę ułatwić, ale nie jest to konieczne. Podstawowy wariant wymaga jedynie prysznica. I warto do razu dodać, że cały zabieg należy przeprowadzić dokładnie, aby na włosach nie pozostała ani odrobina szamponu.
Szampon należy delikatnie wmasować we włosy i skórę głowy, starając się nie dopuścić do splątania włosów. Jeśli szampon nie chce się pienić, zanurz włosy na sekundkę w wodzie – dzięki tej wilgoci, która pozostanie na ich powierzchni, powinno pójść gładko.

Zawsze po szamponie – odżywka
Nie ma mowy o pomijaniu odżywki. Przedłużane włosy są zupełnie martwe i bez odpowiedniej pielęgnacji bardzo szybko się zniszczą. Odżywkę zaleca się nakładać na jeszcze wilgotne włosy (ale niekoniecznie całkiem mokre – zobacz, co radzi producent kosmetyku). Robi się to od środkowej części włosa, po jego koniec. Pod żadnym pozorem nie nanosi się odżywki na skórę głowy ani włosy w jej pobliżu. Może to bowiem doprowadzić do poluzowania mocowań pasemek i ich zsunięcia.
Dobre odżywki do włosów przedłużanych wymagają spłukania po kilku minutach od nałożenia. I tutaj ważna uwaga: włosów najlepiej później wcale nie wycierać, a jedynie delikatnie ścisnąć, aby usunąć wodę, a następnie pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.
Nie wolno włosów owijać ręcznikiem ani w żaden inny sposób zakrywać. Teoretycznie można je podsuszyć suszarką, ale na pewno niezbyt ciepłym powietrzem, a i zimnego właściwie lepiej unikać, żeby się pasemka nie plątały.

Nic trudnego
Dobry szampon i odżywka, specjalny grzebień do przedłużanych włosów oraz profesjonalna szczotka to właściwie wszystko, co trzeba mieć, aby umyć głowę. Po przedłużeniu włosów trzeba też będzie pozbyć się paru szkodliwych nawyków z czasów przed przedłużaniem, ale poza tym naprawdę nie powinnaś mieć problemów z utrzymaniem przedłużanych włosów w idealnym stanie.





UWAGA na koniec-jeśli myjesz włosy u fryzjera to idź to profesjonalnego salonu,gdzie specjaliści mający doświadczenie z przedłużanymi włosami odpowiednio je umyją.Bardzo łatwo jest splątać włosy na myjce fryzjerskiej przy nieodpowienim myciu.

czwartek, 28 września 2017

Przedłużanie włosòw na ultradźwięki ?hit czy kit?komercyjna bzdura


Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową jest obecnie coraz popularniejsze. Według fryzjerów, którzy je przeprowadzają, ma być szybsze i bezpieczniejsze dla włosów od tradycyjnego przedłużania na gorąco. I czytając instrukcje obsługi sprzętu, można odnieść takie wrażenie. A teraz przyjrzyjmy się nie instrukcjom, tylko zasadom fizyki.
Przedłużanie ultradźwiękowe – o co chodzi?
W klasycznych metodach gorących, używa się po prostu wysokich temperatur – to one aktywują czynniki chemiczne, modyfikują strukturę włosa i pozwalają na stapianie określonych substancji. W metodzie ultradźwiękowej nie używa się końcówek roboczych osiągających wysokie temperatury – narzędzia pozostają cały czas chłodne. Czynnikiem, który odpowiada za łączenie są środki chemiczne aktywowane przez ultradźwięki – drgania o bardzo wysokiej częstotliwości, które powodują zwiększoną aktywność cząstek chemicznych i szybsze drgania.
Lekcja fizyki
Wszystko, co zostało napisane wyżej, to prawda. Tyle że nie cała. Miarą średniej energii kinetycznej (czyli tego, jak szybko drgają cząstki) jest… temperatura. Jeśli coś drga szybciej, to po prostu jest cieplejsze. Koniec dyskusji. Ultradźwięki używane są do łączenia pasemek, to też prawda, ale tak samo używa się ich do łączenia rur kanalizacyjnych. I tutaj używa się właściwej nazwy dla stosowanego urządzenia: jest to zgrzewarka. 
                                      
Ultradźwięki są nośnikiem energii – końcówka (czyli w zasadzie głośnik) odpowiedzialna za ich emisję nie musi się rozgrzewać, ale odpowiedni topnik chemiczny po prostu się stopi. Nie da się uzyskać podobnych efektów bez wyraźnego zagrzania substancji (wszak fizyka zna temperaturę wrzenia i topnienia, ale już topnienia na ciepło i topnienia na zimno – nie).
Aplikacje na zimno – komercyjna bzdura
Pamiętaj – sama zgrzewarka do metod „zimnych” nie musi się rozgrzewać, ale na włosy zadziała temperatura tak samo wysoka, jak w metodach „gorących”. O tym, że to dla włosów żaden komfort, pewnie wiesz, ale ostatecznie… czasem godzisz się na ogrzewanie włosów i zwykle nie wiąże się to z potwornymi konsekwencjami. A zatem przejdźmy dalej:
  • substancje (nazywane czasem klejami, choć to spoiwa, luty lub topniki) używane do aplikacji na zimno, są zwykle bardziej agresywne od kosmetyków stosowanych w łączeniu gorącym;
  • urządzenia ultradźwiękowe są praktycznie zawsze niskiej jakości – nie ma znaczenia, ile tysięcy kosztowały, a i tak nie pozwalają na precyzyjną kontrolę częstotliwości, czyli mogą powodować znacznie wyższe ogrzanie włosów i skóry;
  • do wielu końcówek roboczych z łatwością przyklejają się zanieczyszczenia z włosów i resztki kosmetyków. Efekt? Poza zgrzaniem, fundujesz swoim włosom zatopienie w mieszaninie, której składu nie znasz i raczej nie chcesz znać.
Jest też dowód zupełnie inny: nazwa „zimna aplikacja” wprowadza w błąd, co wiesz, jeśli przeczytałaś artykuł powyżej. Tak samo uznały… sądy niemieckie i austriackie, które zabroniły reklamować w ten sposób usługi fryzjerskie, bowiem wprowadzają one w błąd i robią to perfidnie. I nie wierz w żadne nowe technologie, lepsze mikroprocesory czy nawet doświadczenie fryzjera: fizyki oszukać się nie da, a ekonomii nie warto: lepiej przedłużać włosy na ciepło, bo to nadal bezpieczniejsze niż wszystkie komercyjne ultradźwiękowe bzdury.

sobota, 9 września 2017

Single drown czy double drown? Co to znaczy i jakie ma znaczenie?
Terminy „single drown” i „double drown” są powszechnie używane do określania budowy pasemek do przedłużania lub zagęszczania włosów.

Oba odnoszą się do długości i gęstości pasm, a ich znaczenie jest dość łatwe do rozszyfrowania – gorzej z określeniem wad i zalet, bo to wcale już oczywiste nie jest.

Przeczytaj koniecznie nasz artykuł a będziesz wiedziała jakie włosy wybrać-wszystko zależy oczywiście od pożądanego przez Ciebie efektu.
--


Single czy double? i co to oznacza?
Włosy typu „single drown” to pasma, w których mniej więcej połowa włosów ma długość deklarowaną przez producenta-czyli prawie wszystkie włosy dostępne na rynku w Polsce, a „double drown” to takie, gdzie ta ilość sięga 70, czasem 80%.

W pierwszym przypadku-single drown- mamy do czynienia z pasmem, które jest zbudowane bardzo podobnie do własnych włosów: w 40-centymetrowym pasemku co drugi włos będzie miał ok. 40 cm, natomiast pozostałe będą krótsze i mogą mieć od 30 do 40 cm, czyli jest to dokładnie taki układ, jaki uzyskuje się
przez naturalne różnicowane tempa wzrostu włosów.


W pasmach „double drown” połowa skróconych włosów jest usuwana, przez co w paśmie 40-centymetrowym prawie wszystkie włosy mają długość 40 cm, a tylko 20-30% jest krótszych.Dlatego też pasma DOUBLE DROWN są o wiele droższe.

Dlaczego zdecydować się na single drown? Dlaczego nie?
Single drown wielu osobom po opisie wyżej wydadzą się atrakcyjniejsze, bo pozornie lepiej przypominają własne włosy. To prawda, jednak fakt, że spora część pasma jest krótsza, oznacza też, że takie włosy trudno będzie wykorzystać do zagęszczenia fryzury. Do przedłużenia nadadzą się świetnie, bo pozwalają uzyskać idealny look, jednak nie zagęszczają tak dobrze, jak double drown.

W niektórych pracowniach fryzjerskich obchodzi się ten problem – zamiast kupować droższe włosy double drown, proponuje się zakup tańszych single drown, ale dłuższych od pożądanej długości, a następnie przycina się końcówkę dołączanego pasemka, co jest technicznie do wykonania, ale wymaga spełnienia dwóch warunków: cięcie musi być w pełni profesjonalne, a włosy – najlepszej jakości z możliwych.

Dlaczego zdecydować się na double drown? Dlaczego nie?
Double drown to przede wszystkim włosy do zagęszczania, a w mniejszym stopniu do przedłużania. Pozwalają błyskawicznie zwiększyć znacząco objętość fryzury, dlatego są często wybierane przez klientki, które narzekają, że swoich włosów mają po prostu za mało. Ponieważ większość włosów w takich pasmach ma dużą długość, zwykle nie trzeba też zamawiać wielu pasm, co może sumarycznie wpłynąć również na cenę.

Ta niestety nie będzie niska – double drown są  droższe od single drown, jeśli porównać koszt sztuka do sztuki.

Istnieje też ryzyko, że dla niektórych klientem takie pasma będą po prostu zbyt ciężkie – oznacza to, że czasem po prostu w trosce o własne włosy nie należy ich zakładać, a prawie zawsze double drown nakładają one obowiązek dodatkowego wzmocnienia włosów.

I tak liczy się jakość


Pojęcia single i double drown dotyczą tylko budowy pasma. Nie określają jego jakości ani nie decydują o pochodzeniu włosów, dlatego jest to tylko jeden z czynników, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze. Na pewno istotny, ale z całą pewnością nie najważniejszy.
Niektórzy producenci włosów do przedłużania skupiają się tylko na jednym typie pasm, inni mają w ofercie oba, ale i tak w każdym przypadku o zakupie konkretnego wariantu musi decydować jakość włosów, a nie tylko ich ułożenie w paśmie.

Czy wiesz,że bardzo często najlepsze i najdroższe śwaitowe marki sprzedają tylko pasma typu DOUBLE DROWN?
W odpowiedzi na zapytania naszch klientòw wprowadzamy nową linię luksusowych włosòw
Hair Genus Your Secret Hair




niedziela, 3 września 2017

najczęstsze błędy przy pracy z prostownicą.Czy niszczy włosy?-koniecznie przeczytaj


Prostownica jest jednym z najczęściej używanych akcesoriów, ale też jednym z tych, które są dla włosów potencjalnie największym zagrożeniem. Bardzo wysoka temperatura jest zawsze czynnikiem szkodliwym i wszystko, co możesz zrobić, jeśli naprawdę musisz korzystać z prostownicy, to nauczyć się, w jaki sposób nie popełniać najpoważniejszych błędów.
                                            
Jak działa prostownica?
Prostownica ceramiczna, obecnie najpopularniejszy typ, jest w istocie żelazkiem do włosów. Wysoka temperatura sprzyja rozerwaniu pewnych wiązań strukturalnych we włosach, nacisk powoduje właściwe ułożenie włosów, a powolne stygnięcie powoduje, że struktura odtwarzana jest w nowym położeniu. Jednak proces odtwarzania wiązań nie jest szczególnie wydajny – po jednym, dwóch czy nawet dziesięciu prostowaniach nie będzie widocznej dużej różnicy, jednak jeśli czynność ta jest powtarzana często i regularnie, to duża część struktury włosa nie zdąży się odbudować, dając efekt w postaci rozdwojonych końcówek, przesuszonych i łamliwych włosów.
                                            
Najczęstsze błędy w pracy z prostownicą
  1. Włosy nie od razu ulegają widocznym uszkodzeniom. Nawet temperatura rzędu 170 stopni nie wywołuje na krótką metę widocznych strat, jednak po 5 minutach takiego „przypalania” włosy są wykończone i mogą się od razu połamać. Dlatego zawsze należy używać prostownicy z najniższą skuteczną temperaturą.
  2. Nigdy nie należy stosować prostownicy, jeśli włosy nie są idealnie suche. Wilgoć powoduje większe spustoszenie w strukturze włosa, a poza tym sprzyja również powstawaniu oparzeń skóry głowy, co nie zawsze jest odczuwalne, ale od razu może wywierać niekorzystny wpływ na zdolność do regeneracji włosów. W miarę możliwości należy przed prostowaniem nałożyć na włosy specjalną maskę lub odżywkę ochronną zaprojektowaną właśnie z myślą o takiej stylizacji.
  3. Nie należy prostować włosów codziennie. Większość fryzjerów zaleca ograniczenie używania prostownicy do razu w tygodniu. Jeśli to za mało – trudno, trzeba albo przyzwyczaić się do innej fryzury, albo spróbować innej metody stylizacji… albo przygotować się na poważne problemy z kondycją włosów.
  4. Regularnie stosując prostownicę, trzeba uważnie przyglądać się swoim włosom. Mogą one stać się osłabione, cieńsze i łamliwe. Wyjścia są wówczas dwa: przede wszystkim należy ograniczyć stosowanie wysokich temperatur, a po drugie, warto rozważyć przeprowadzenie intensywnych zabiegów odbudowujących, w tym masek lub odżywek, ale niezbyt ciężkich, aby dodatkowo nie utrudniać włosom czynności fizjologicznych.
  5. Prostownica wymaga czyszczenia. Mimo że powłoka ceramiczna jest gładka i zanieczyszczenia raczej do niej nie przywierają, to po pewnym czasie ląduje na niej wszystko: białka z włosów, resztki produktów ochronnych i innych kosmetyków, odrobina naturalnego tłuszczu lub łoju – wszystko to może potencjalnie stać się zagrożeniem dla włosów, a poza tym nawet takie zanieczyszczenia utrudniają równomierne ogrzanie włosów, tym samym zmniejszając skuteczność zabiegu.
  6. Nie należy zbytnio spieszyć się z prostowaniem. Wprawdzie długie działanie wysokich temperatur jest szkodliwe, ale nie bardziej niż kilkukrotne prostowanie tego samego pasma, co ma miejsce, jeśli po prostu chwyta się garść włosów i jeszcze na dodatek ciągnie je prostownicą w dół. Trzeba podzielić włosy na pasma i sekcje, a potem systematycznie, pasmo po pasmie, prostować je, pozwalając im później wytracić temperaturę.                                             
Podsumowanie
Prostowanie włosów może być dobrym pomysłem, pozwala stworzyć ciekawe stylizacje i nie musi wcale strasznie niszczyć włosów. Niestety wiele osób ma problemy, ponieważ popełnia podstawowe błędy. Mam nadzieję, że od teraz będziesz w grupie tych pań, które prostownicą posługują się wprawnie, nie robiąc krzywdy swoim włosom.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017

sekret gwiazd-co to jest topper i jak go nosić-odkryj PUSH UP dla Twojej fryzury

Nie bój się toppera, topper zawsze Cię pozbiera!-co to jest toper i jak go nosić?Przeczytaj całość.
Pełna peruka? Mało kto jest na to gotowy. Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy: fatalna dieta (możesz się starać i kupować tylko EKO, ale to w zasadzie niewiele zmienia), okropne powietrze i styl życia, w którym nie ma się czasu dla siebie, bardzo szybko odbijają się na zdrowiu włosów.
I dlatego i kobiety, i mężczyźni, łysieją szybciej niż kiedykolwiek. Nie łysiejesz? Prawdopodobnie i tak masz cieńsze i bardziej łamliwe włosy i w którymś momencie po prostu ich zabraknie do zrobienia pełnej fryzury. Tutaj właśnie może pomóc zagęszczacz czyli topper.
                                          

Czym są toppery? Toppery, zwane też czasem częściowymi perukami, to włosy upięte na specjalnym koszyczku, który przytrzymuje je w doskonałym miejscu. Ponieważ jest mniejszy od klasycznej peruki, to i koszt zakupu jest mniejszy, i trudności w utrzymaniu idealnego stanu.
                                          

 Toppery wykorzystuje się, żeby uzupełnić braki spowodowane na przykład chorobami immunologicznymi albo zagęścić włosy bez ich obciążania, do czego musiałoby prowadzić nawet najlepsze przedłużanie na laserach czy gumkach.
Toppery dostępne są w różnych kształtach, układach, kolorach i długościach, ale tu ważna uwaga – produkuje się je z bardzo różnych materiałów. Niektóre są sztuczne, inne naturalne, jedne mniejsze, inne większe, lepiej lub gorzej wykonane. Nie mając doświadczenia ciężko jakość zbadać na pierwszy rzut oka, więc dobrym sposobem na początek będzie wybieranie profesjonalnego sklepu. Nie tylko niedobory włosów.
                                          

                                          
Do czego użyć toppera? Dobrze dobrany topper idealnie miesza się lub uzupełnia kolor naturalnych włosów. Tutaj naprawdę nie ma żadnych ograniczeń i po profesjonalnym założeniu takiej częściowej peruki nikt nie nabierze podejrzeń, że statystycznie co drugi albo i dwa z trzech włosów na Twojej głowie to tak naprawdę doskonałej jakości implant założony na włosy.
* Toppery pozwalają bezinwazyjnie wzbogacić kolorystykę włosów – nie musisz ich farbować, żeby uzyskać doskonały efekt, a przy tym zupełnie nie obciążasz włosów, które i tak nie mają dziś u nikogo lekkiego życia.
* To znakomite rozwiązanie, jeśli masz cienkie i kruche włosy. To problem, który rozumie znakomicie praktycznie każda blondynka, ale nie tylko – niezależnie od tego, jak dbasz o włosy, te i tak są z natury dość słabe. Topper pozwoli dodać objętości w sposób realny, a nie, jak szampon, pogrubiając włosy warstwą silikonu.
                                     

* Jeśli chcesz uzyskać idealny look na imprezę lub uroczystość, ale Twoje naturalne włosy na to nie pozwalają, a przedłużanie nie jest rozwiązaniem dla Ciebie, to topper będzie znakomitą alternatywą. Dobrej jakości top można dowolnie układać, modelować tak samo jak prawdziwe włosy, a że jest całkowicie niewidoczny, to na pewno będzie to rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje. Jak założyć topper? Najwięcej trudności sprawia wymierzenie rozmiaru – jeśli straciłaś włosy na jakimś fragmencie skóry głowy, to musisz dokładnie wymierzyć ten obszar i wybrać topper o centymetr-półtora większy w każdą stronę. Jeśli problemem jest przerzedzenie włosów, to również musisz oszacować, jak duży jest problem. Samo zakładanie będzie już tak samo przebiegało w obu przypadkach.
* Załóż topper i sprawdź przed lustrem, czy leży wygodnie i dokładnie tam, gdzie sobie tego życzysz.
* Czołową krawędź toppera umieść 2-5 centymetrów powyżej naturalnej linii włosów i w miarę możliwości zamaskuj nimi pierścień topu.
Zapnij przedni klips i przytrzymaj resztę bazy dłonią, żeby się nie przesunęła.
Zapnij klipsy boczne, delikatnie zmuszając obręcz do pozostania na powierzchni skóry głowy. * Jeśli topper jest spory, to ma jeszcze klips tylny – zapnij go delikatnie.
Wymieszaj włosy naturalne z topperem – efekt będzie dobry, ale musisz nabrać praktyki. Jeśli tak się zdarzy, że nie masz do czego przypiąć toppera, bo włosów jest za mało albo są za słabe, to możesz skorzystać ze specjalnych taśm przylegających zamiast klipsa.



Dzięki wspòłpracy z Agnieszką Orzechowską-polską Angeliną -powstał nowy produkt Hair Genus by Angie -superzagęszczacz włosòw na czubku głowy.Idealny dla wymagających kobiet.Lekki i niewidoczny idealnie wpasuje się w twoje naturalne włosy.
Sekret gwiazd.Już wkròtce u nas.
     
Hair Genus by Angie jest jednym z nowych produktòw z luksusowej lini
Hair Genus Your Secret Hair-już wkròtce. zapraszamy ròwnież na www.hairgenus.pl
[product id="189, 191, 192"]

Metoda kanapkowa TAPE ON- sprawdź czy jest dla Ciebie!

Tape on: prawdopodobnie najlepsza metoda na gęstsze włosy
Metoda tape on w zasadzie nowością nie jest, jednak dopiero ostatnich kilka lat przyniosło jej renesans.
Dziś jest dość powszechnie uznawana za jeden z najlepszych sposobów na gęstsze i dłuższe włosy. Mocowanie pasemek na specjalnej taśmie adhezyjnej jest chwalone za cenę, minimalny wpływ na kondycję włosów, szybką aplikację, dużą trwałość i nie tylko.
Szybko, tanio, ale dobrze
Samo to, że pełne zagęszczanie zajmuje mniej niż godzinę, a nie – jak w przypadku mikroringów – nawet ponad 5 godzin, to już zaleta. Jest to też metoda, którą można samodzielnie zastosować w domu – wprawdzie potrzeba do tego nieco wprawy, ale daje się to osiągnąć, czego o innych metodach powiedzieć się nie da.
Ponieważ do założenia tape-on nie potrzeba ani specjalnych narzędzi, ani olbrzymiego doświadczenia, to sama operacja jest dość tania. Kosz włosów jest taki sam, jak w innych przypadkach, natomiast „dodatki” wymagane przez technikę są bardzo tanie, tym bardziej że potrzeba tylko specjalnej taśmy adhezyjnej.
Efekt, jak się uzyskuje, jest bardzo dobry i pozwala uzupełnić włosy praktycznie w każdym przypadku.
Łatwe w utrzymaniu
Tape on nie wymaga, w przeciwieństwie do innych metod, szczególnie pieczołowitej pielęgnacji. Taśma trzyma się mocno, włosy są idealnie zabezpieczone, więc można nawet zapomnieć, że ma się je na głowie.
Co prawda trzeba mieć to na uwadze przez pierwsze dwa dni, bo wtedy nie można dopuścić do przepocenia skóry głowy, ani też  jej myć, ale kiedy taśma dobrze zwiąże można na to nie zwracać uwagi.
BARDZO WAŻNE jest przed założeniem włosòw tape on- umyć swoje własne włosy dokładnie szamponem oczyszczającym by je odtłuścić -jest to podstawą udanego zabiegu
Im lepsza taśma będzie użyta, tym lepiej będzie podatna na zabiegi pielęgnacyjne: kiepska może zmatowieć, stracić elastyczność lub przyczepność. Dobrą można normalnie myć, suszyć, można stylizować włosy na ciepło (choć samej taśmy najlepiej nie traktować zbyt wysoką temperaturą), a dodatkowym plusem będzie to, że te najlepsze taśmy są wielokrotnego użytku, więc można je, kiedy już przyjdzie na to czas, bez problemu ponownia zakładać.
Bez zniszczeń
Tape on nie obciąża włosów. Taśma pozwala doskonale rozłożyć ciężar dopiętych pasm, więc nie powoduje osłabienia naturalnych pasemek. To duża wada tradycyjnych metod, które cały ciężar przenoszą na naturalne włosy, wyrywając je, napinając i powodując zmianę struktury, która ułatwia działanie czynników niszczących. Nawet najmniejsze mikroringi w stosunku do masy włosa są dość ciężkie i dlatego po ich noszeniu trzeba robić dość długie przerwy. Tape on tego nie wymaga.
Odpowiednia pielęgnacja jest ważna
Jako najważniejszą z wad tape on warto przywołać konieczność rezygnacji z szamponów z silikonami. Samo w sobie ma to same pozytywne konsekwencje, bo włos otulony grubą warstwą silikonu wcale nie jest zdrowy, ale wiele osób wciąż takich kosmetyków używa.
Dlatego przejście na tape on wymusi zmianę szamponu. Koniec końców odbędzie się to z korzyścią dla zdrowia włosów i skóry głowy, ale każda zmiana przyzwyczajeń jest męcząca. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że jak za możliwość noszenia tape on przez kila razy,przekładając taśmy co 6-8 tygodni, to cena ta nie jest wygórowana.

                                     https://www.mymesisfabrykawlosa.pl/pl/c/TAPE-ON-HAIR/52
odkryj nasze pasma TAPE ON -całkowicie odmienią Twoją fryzure! Odważ się być piękna.

poniedziałek, 10 lipca 2017

Przyczyny łysienia u mężczyzn i kobiet


Wypadanie włosów może mieć bardzo różne przyczyny. Pomijając te oczywiste, czyli zaniedbanie podstawowej higieny czy typowe choroby, to u mężczyzn będzie to wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej (tzw. łysienie androgenowe), natomiast u kobiet bardzo często wypadanie włosów będzie miało podłoże autoimmunologiczne.
                                                             

Autoimmunologiczne, czyli jakie?
Choroby autoimmunologiczne, których naukowcy sklasyfikowali prawie 100, a z których kilka do kilkunastu powoduje wypadanie włosów u kobiet, charakteryzują się zwiększoną aktywnością układu odpornościowego, który atakuje komórki własnego organizmu. A ponieważ z biologicznego punktu widzenia włosy nie są narządem krytycznym, to w sytuacji kryzysowej dochodzi do ich wypadania – nie są właściwie odżywiane, gromadzą więcej toksyn i przyjmują niewłaściwą strukturę. Nie jest jednak prawdą to, co czasem podają portale plotkarskie, że chorób autoimmunologicznych nie da się wyleczyć. Zawsze daje się przynajmniej łagodzić objawy: dietą, odpowiednią pielęgnacją ciała (także włosów), a niekiedy również przyjmując pewne leki.
Krótki przegląd chorób, objawów i sposobów radzenia sobie z nimi
  • Łysienie plackowate: to najbardziej rozpowszechniona choroba kojarzona z wypadaniem włosów, które zresztą często jest jej jedynym widocznym objawem. Białe krwinki atakują komórki tworzące mieszki włosowe, dochodzi do wad konstrukcji włosów oraz ich niedożywienia. W zwalczaniu tych objawów bardzo pomaga zmiana środowiska na czystsze oraz stosowanie silnych, ale nieagresywnych środków myjących oraz masek regenerujących.
  • Toczeń (wiele odmian): złośliwa i nie do końca zbadana choroba. Choć w przypadku tej jednostki wypadanie nie jest zwykle największym problemem, to jednak poważnie obniża komfort życia pacjenta. Wiadomo, że celem układu odpornościowego stają się komórki mieszków włosowych. Zapobieganie rozwojowi objawów odbywa się przede wszystkim przez podawanie substancji oczyszczających i wzmacniających zarówno w diecie, jak i kosmetycznie.
  • Choroby tarczycy (choroba Hashimoto, choroba Gravesa): powodują różne zmiany w strukturze włosów. Przy chorobie Gravesa dochodzi do przyspieszonego starzenia się komórek tworzących włosy i wypadają one po prostu ze starości, a nowe z tego samego powodu nie rosną, natomiast w chorobie Hashimoto znacznie częściej uszkodzona zostaje sama struktura włosa. Co gorsza, niektóre leki na tę chorobę dodatkowo mogą pogłębiać ten niepożądany efekt. Ponieważ jednak w obu tych przypadkach utrata włosów jest tylko jednym – z medycznego punktu widzenia nieszczególnie istotnym – problemem, zwykle dba się o skórę głowy jedynie poprzez stosowanie specjalistycznych kosmetyków wzmacniających.
  • Łuszczyca: niektóre czynniki ryzyka mają charakter wybitnie środowiskowy. To stres, zanieczyszczenia, kiepska dieta czy przedłużające się infekcje, stany zapalne i alergiczne. Zasadniczo w tej chorobie wypadanie włosów nie jest wielkim problemem, ale sama struktura włosa zmienia się znacznie – włosy są cienkie, łamliwe i bardzo wrażliwe na wszystkie czynniki szkodliwe, dlatego fryzura i tak staje się mniej bujna niż wcześniej.
  •                                                                    
Najważniejsze porady – co zrobić, żeby złagodzić objawy?
  • Dieta. W końcu jesteś tym, co jesz, a więc im więcej gotowców pakujesz w siebie, tym mniej zdrowych włosów masz na głowie. Dieta powinna być zdrowa, zrównoważona, powinna zawierać dość dużo aminokwasów siarkowych (z mięsa lub warzyw strączkowych), a do tego warto trochę ćwiczyć i dobrze się wysypiać. Nie warto za to sięgać po suplementy – badania naukowe nie potwierdzają ich skuteczności
  • Pielęgnacja. Najlepiej myć włosy łagodnymi szamponami, urządzać częste płukanki regenerujące i korzystać z masek wzmacniających. Wyniki badań naukowych potwierdzają, że używanie naturalnych środków do pielęgnacji włosów może w niektórych przypadkach przynieść korzystne efekty.
  • Stylizacja. Dobrze jest ją uzgodnić z fryzjerem. Jeśli wypadanie włosów nie jest jeszcze nasilone, często można po prostu inaczej ułożyć włosy, a przy większych kłopotach, jeśli tylko włosy są dostatecznie mocne, można zastosować profesjonalne przedłużanie. Warto też przy okazji zastanowić się, czy przy niekorzystnych warunkach pogodowych nie lepiej sięgnąć pod chustę, czapkę, szal, bandanę czy inne elementy garderoby, które pozwalają osłonić 
  •                                                                        
  •                                                                        

poniedziałek, 3 lipca 2017

Jak chronić włosy latem?-przeczytaj przed wyjazdem na wakacje

Jak chronić włosy latem?
Słońce może być dla włosów bardziej szkodliwe niż źle dobrane kosmetyki i niedbała higiena. Nawet jeśli teraz za oknem jest pochmurno, to za dzień albo dwa na pewno wyjdzie słońce – przygotuj na to swoje włosy i pamiętaj, że już nawet krótki pobyt na plaży czy spacer po mieście latem, może być dla nich niemałym obciążeniem.
Odrobina fizyki i fizjologii
Tym, co niszczy włosy, jest konkretnie promieniowanie UV – rozpędzone fotony o olbrzymiej energii, które mają zdolność destrukcji prawie wszystkich związków chemicznych. Dodatkowym czynnikiem szkodliwym jest wysoka temperatura, która sprawia, że łuski włosa otwierają się, co narusza naturalną barierę ochronną rdzenia. Jeśli dodatkowo włosy są mokre, to procesy niszczenia zachodzą znacznie szybciej, ponieważ krople wody działają jak soczewki skupiające. Efekt? Włosy stają się szorstkie, suche, łamliwe, a to, co na początku wygląda jak naturalny balejaż, w końcu zmienia się w kolorystyczny chaos zniszczonych włosów.
Ochrona przed UV
Włosy, podobnie jak skóra, wymagają ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Pamiętaj, że jest to ważne w pochmurne dni, ponieważ chmury zatrzymują tylko część UV.
  • Do ochrony włosów nie używaj kosmetyków ochronnych do skóry – są one trochę zbyt ciężkie i niełatwo jest będzie rozprowadzić na włosach.
  • Pamiętaj, aby chronić także skórę głowy – jej zdrowie jest wyznacznikiem zdrowia włosów.
  • Poza zastosowaniem olejku przed wyjściem na plażę weź ze sobą także mgiełkę – można ją łatwo nałożyć po okresie zużycia olejku albo po kąpieli.
  • Kosmetyki ochronne nie działają od razu – muszą się wchłonąć i uaktywnić, co zajmuje zwykle 10-20 minut. Spędź ten czas pod parasolem.
A po powrocie…
Kiedy już skończysz plażowanie, musisz dokładnie umyć i osuszyć włosy. Dobrze byłoby skorzystać w tym celu z szamponów z letnich serii – są dostępne prawie u każdego dobrego producenta. Są one trochę lżejsze od standardowych i doskonale usuwają resztki kosmetyków ochronnych.
  • Włosy myj letnią wodą – ich łuski najczęściej i tak są już otwarte, więc o to nie musisz się specjalnie starać.
  • Do spłukiwania używaj chłodniejszej wody, aby zamknąć ochronę włosa. Niech jednak nie będzie zimna, bo włosy będą bardzo wrażliwe i taki szok też im nie pomoże.
  • Jeśli włosy nosiły spore ilości kosmetyków ochronnych, mycie najlepiej powtórzyć – to, co na plaży było dla nich ochroną, po powrocie do domu jest już tylko zbędnym balastem, więc trzeba dobrze zmyć wszystkie pozostałości kosmetyków.
  • Po każdym myciu warto nałożyć olejek odżywczy na skórę głowy lub zastosować letnią odżywkę. Raz na 2-4 dni, w zależności od tego, jak spędzasz wakacje, przyda się też dobra maska odżywcza z dodatkiem składników regenerujących.
Co z farbowaniem?
Jakiś czas temu głośno było o tym, że farbowanie włosów latem to kiepski pomysł. Faktycznie, ma to sens – użycie farby lub rozjaśniacza powoduje zawsze uszkodzenia struktury włosa. Nawet jeśli wykona się to zgodnie z procedurą, to trochę czasu minie, zanim włosy odzyskają idealną kondycję. Wprawdzie większe szkody niż farbowanie przynosi niedbała pielęgnacja, ale jeśli możesz, powstrzymaj się od nakładania farb w okresie letnim.
  • Sztuczne pigmenty nie pełnią funkcji ochronnej.
  • Im bardziej agresywne były zabiegi koloryzujące, tym lepszą należy po nich zastosować ochronę (a więc od najsłabszej dla koloryzacji henną, farbami naturalnymi, farbami na amoniaku i po rozjaśniaczach).
  • Żadna farba nie wytrzyma starcia z dawką UV, jaką przyjmą włosy po dniu plażowania – szkoda czasu na farbowanie ich na jeden dzień.
  • Jeśli farbujesz włosy latem – zainwestuj w naprawdę dobre kosmetyki ochronne. Tu półśrodki na pewno się nie sprawdzą.
  • wakacje
Podsumowanie
Piękne włosy latem to przede wszystkim higiena i ochrona. Niewiele więcej trzeba robić, aby cieszyć się słońcem. Używaj tylko dobrych i sprawdzonych kosmetyków – te z supermarketów nawet z polskim słońcem nie dadzą sobie rady, więc tym bardziej jeśli szykujesz się na wyjazd do Egiptu czy Chorwacji, to koniecznie dokonaj zakupów w profesjonalnym sklepie.